loader

Avantajları

image
Kolay Entegrasyon

Compute'u AI/ML, veri analizi gibi diğer Google Cloud hizmetleriyle entegre edin. Fiyat ve performans açısından dengelidir ve çoğu iş yükü için uygundur

image
İhtiyaca göre dünya genelinde ölçeklendirin

Ölçeklendirilen uygulamalarınızın ihtiyaç duyulan kapasiteye sahip olmalarını sağlamak için kapasite ayırtın.

image
Daha fazla değer elde edin

Compute'u sadece uzun süreli kullanım indirimleriyle çalıştırarak bile tasarruf edin ve taahhütlü kullanım indirimleriyle tasarruflarınızı artırın.

Temel Özellikleri

008-house
Önceden tanımlanmış makine türleri

Compute Engine; genel amaçlı küçük örneklerden işlem açısından optimize edilmiş 60 vCPU'lu hızlı örneklere veya 11,5 TB'a varan RAM'e sahip bellek açısından optimize edilmiş büyük örneklere kadar her ihtiyacı karşılayacak, önceden tanımlanmış sanal makine yapılandırmaları sunar.

Adsız tasarım (5)
Özel makine türleri

İş yüklerinize en uygun özel makine türünü kullanarak sanal makine oluşturun. Özel makine türünü belirli ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Adsız tasarım (6)
Öncelikli Sanal Makineler

Toplu işleri ve hatadan etkilenmez iş yüklerini çalıştırmak için tasarlanan düşük maliyetli ve kısa süreli örnekler. Öncelikli Sanal Makineler %80'e varan oranlarda maliyet tasarrufu elde ederken normal sanal makinelerle aynı düzeyde performanstan ve aynı özelliklerden yararlanmanızı sağlar.

Adsız tasarım (7)
Sanal makineler için canlı geçiş

Compute Engine sanal makineleri, yeniden başlatmaya gerek duymadan ana makine sistemleri arasında canlı geçiş yapabilir. Böylece ana makine sistemleri bakıma ihtiyaç duyduğunda bile uygulamalarınız çalışmaya devam eder.

Adsız tasarım (8)
Kalıcı diskler

Sanal makine örnekleri için dayanıklı ve yüksek performanslı blok depolama. HDD veya SSD biçimlerinde kalıcı diskler oluşturabilirsiniz. Ayrıca anlık görüntüler alabilir ve bu anlık görüntüden yeni kalıcı diskler oluşturabilirsiniz. Sonlandırılan sanal makine örneğinin kalıcı diski verileri korur ve başka bir örneğe eklenebilir.

Adsız tasarım (9)
Taahhüt tasarrufları

Taahhütlü kullanım indirimleri sayesinde ön ücret ödemeden veya tek bir örnek türüne bağlı kalmadan %57'ye kadar tasarruf edebilirsiniz.