Bulut güvenliğinin faydaları

Daha fazla görünürlük

Yalnızca entegre bir bulut tabanlı güvenlik yığını, ihlallere ve diğer potansiyel tehditlere karşı savunma için hayati önem taşıyan bulut kaynaklarının ve verilerin merkezi görünürlüğünü sağlayabilir. Bulut güvenliği, bulut ortamlarınızda neler olup bittiğini tam olarak anlamak için olayları günlüğe kaydetmeye, izlemeye ve analiz etmeye yönelik araçları, teknolojileri ve süreçleri sağlayabilir.

Merkezi güvenlik

Bulut güvenliği, çok sayıda cihazın, uç noktanın ve sistemin düzenli, sürekli izlenmesi ve analizi için bulut tabanlı ağların korumasını birleştirmenize olanak tanır. Ayrıca yazılım güncellemelerini ve ilkelerini tek bir yerden merkezi olarak yönetmenize ve hatta olağanüstü durum kurtarma planlarını uygulamanıza ve eyleme geçirmenize olanak tanır.

Azalan maliyetler

Bulut güvenliği sayesinde, güvenliğinizi yükseltmek için özel donanımlar için ödeme yapmanıza veya güvenlik güncellemelerini ve yapılandırmalarını yönetmek için değerli kaynakları kullanmanıza gerek kalmaz. CSP'ler, çok az veya hiç insan müdahalesi olmadan otomatik koruma özelliklerine olanak tanıyan gelişmiş güvenlik özellikleri sağlar.

Veri koruması

En iyi bulut bilişim sağlayıcıları, tasarım gereği veri güvenliğini sağlayacak, güçlü erişim kontrolleri, atıl durumdaki ve aktarım halindeki veriler için şifreleme ve bulut verilerinizin bulunduğu veya yönetildiği her yerde güvenliğini sağlamak için veri kaybı önleme (DLP) sunacaktır.