loader

Google Cloud VMware Engine artık kullanıma sunulmuştur

Kabul edelim: iş yüklerini buluta taşımak her zaman kolay değildir. Bulutun esnekliğinden, ekonomisinden ve inovasyonundan tam olarak yararlanmak istiyorsanız, genellikle yeni bir uygulama yazmanız gerekir. Ancak bu, özellikle bir üçüncü şahısca veya yıllar önce yazılmış olan mevcut uygulamalar için her zaman iyi bir seçenek değildir. Bulut için bu uygulamaları yeniden yazmanın zorluğu uygulamayı yeniden oluşturduktan sonra nasıl yöneteceğinizdir.Onu hatalardan nasıl korursunuz, izlersiniz, güvence altına alırsınız vb. Mevcut birçok uygulama için bu, VMware ® gibi bir platformda yapılır . Öyleyse soru şudur: Onları tamamen yeniden tasarlamak için net bir yolunuz olmadığında bu kritik uygulamalar buluttan nasıl yararlanabilir?

Google Cloud VMware Engine artık kullanıma sunuldu

Bugün, mevcut VMware tabanlı uygulamalarınızı yeniden düzenlemeden veya yeniden yazmadan sorunsuz bir şekilde Google Cloud’a taşımanıza olanak tanıyan Google Cloud VMware Engine’in genel olarak kullanılabilir olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz .

Google Cloud VMware Engine, VMware ortamınızı Google Cloud’da yerel olarak çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Hizmet, kurumsal üretim iş yüklerinizi desteklemek için Google Cloud’un yüksek performanslı ve güvenilir altyapısında ayrılmış bir ortamda VMware teknolojileri vSphere, vCenter, vSAN, NSX-T ve HCX dahil olmak üzere tam olarak yönetilen bir VMware Cloud Foundation hibrit bulut platformu sunar. Bu hizmet, özel bir VMware ortamına bağlanarak şirket içi iş yüklerinizi dakikalar içinde ve değişiklik yapmadan Google Cloud’a genişletebilir veya getirebilirsiniz.

Google Cloud VMware Engine, tamamen sahip olunan, Google Cloud tarafından işletilen ve desteklenen, uygulamaları yeniden düzenleme maliyeti veya karmaşıklığı olmadan buluta sorunsuz bir şekilde geçmenize ve iş yüklerini şirket içi ortamınızla tutarlı bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan birinci taraf bir tekliftir. Bir yandan isteğe bağlı self servis modele geçerken, diğer yandan mevcut araçlarınız, süreçleriniz ve becerilerinizle sürekliliği korurken, aynı zamanda VMware ortamınızı güçlendirmek için Google Cloud hizmetlerinden yararlanarak operasyonel yükünüzü azaltırsınız.

Google Cloud VMware Engine, farklılaştırılmış bir deneyim sağlayan dört alanla, bulutta VMware ortamları çalıştırmak için benzersiz bir çözümdür:

a) Kullanıcı deneyimi,

b) Kurumsal düzeyde altyapı,

c) Entegre ağ oluşturma,

d) Zengin hizmet ekosistemi. Hadi daha yakından bakalım.

Basit bir kullanıcı deneyimi

Google Cloud VMware Engine’in tam işlevli bir örneğini başlatmak kolaydır; tek yapmanız gereken Google Cloud Console’dan dört tıklamadır. Birkaç dakika içinde, tüketime hazır yeni bir ortam elde edersiniz. Aynı zamanda ortam bir kez canlı olduğunda, bir düğmeye tıklayarak onu genişletebilir veya daraltabilirsiniz.

Deneyimi daha da basitleştirmek için mevcut Google Cloud kimliklerinizi kullanarak VMware ortamları hazırlayabilirsiniz. Hizmet tamamen VMware sertifikalı ve doğrulanmıştır ve VMware’in desteği, sorunsuz bir deneyim için Google Cloud desteği ile tamamen entegre edilmiştir. Hizmetle ilişkili tüketim, Google Cloud Console’daki standart faturalandırma görünümlerinde mevcuttur. Ve yerel VMware araçlarını kullanmanız gerektiğinde, tanıdık vCenter arayüzünde oturum açın ve normalde yaptığınız gibi VMware ortamını yönetin ve izleyin.

Özel, kurumsal düzeyde altyapı

Google Cloud VMware Engine, yüksek performanslı, güvenilir ve yüksek kapasiteli altyapı üzerine inşa edilmiştir ve size düşük bir maliyetle hızlı ve yüksek oranda kullanılabilir bir VMware deneyimi sunar. Şunları içerir:

  • En zorlu kurumsal iş yüklerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için % 99,99 kullanılabilirlik , düşük gecikme ve yüksek verim sağlayan tamamen yedekli ve ayrılmış 100 Gb / sn ağ .
  • Üst düzey, tamamı flash NVMe cihazlarında VMware vSAN yığını aracılığıyla hiper birleştirilmiş depolama . Bu, dağıtılmış bir depolama sisteminin ölçeği, kullanılabilirliği, güvenilirliği ve yedekliliği ile çarpıcı hızlı performans sağlar.
  • İş yükleriniz için çok yüksek ( 2,6 GHz normal, 3,9 GHz patlama ) hesaplama performansı sağlayan yeni nesil CPU’lar (2. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir İşlemciler) .
  • 768 GB RAM ve düğüm başına 19,2 TB ham veri kapasitesi . VMware aşırı işlem provizyonuna izin verdiğinden, mevcut ortamlardaki birçok iş yükü genellikle bellek veya depolama açısından kısıtlıdır. Google Cloud VMware Engine düğümlerindeki daha büyük bellek ve depolama kapasitesi, düğüm başına daha fazla iş yükü sanal makinesinin dağıtılmasını sağlayarak genel maliyetinizi düşürür .

Bilgi işlem ve depolama altyapısı tek kiracılıdır ve başka hiçbir müşteri tarafından paylaşılmaz. Bir VMware vSphere kümesindeki diğer ana bilgisayarlara ağ bant genişliği de ayrılmıştır. Bu, yalnızca ayrılmış bir ortamın gizliliğini ve güvenliğini değil, aynı zamanda yüksek düzeyde öngörülebilir performans düzeylerini elde edeceğiniz anlamına gelir.

Entegre bulut ağı

Google Cloud VMware Engine’deki VMware ortamları, doğrudan VPC alt ağları üzerinde yapılandırılır . Bu , Google Cloud’daki diğer herhangi bir hizmete yapacağınız gibi hizmete bağlanmak için Cloud Interconnect ve Cloud VPN gibi standart mekanizmaları kullanabileceğiniz anlamına gelir . Bu, ek, pahalı, bant genişliği sınırlı bağlantı kurma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ayrıca , Google Cloud üzerinde çalışan iş yüklerine ve hizmetlere doğrudan, özel, 3. katman ağ erişimi elde edersiniz . Özel adresleri kullanarak yüksek hızlı, düşük gecikmeli bağlantılarla VMware’deki iş yükleri ile Google Cloud’daki diğer hizmetler arasında bağlantı kurabilirsiniz . Bu, hibrit uygulamalar, yedekleme ve merkezi performans yönetimi gibi çok çeşitli kullanım durumları için daha hızlı erişim ve daha yüksek güvenlik seviyeleri sağlar. Çok sayıda ağ karmaşıklığını ortadan kaldırarak, Google Cloud ile entegre edilmiş sorunsuz, güvenli bir deneyim elde edersiniz.

Zengin bir hizmet ekosistemi

VMware kullanıcıları, yerel yeteneklerinin yanı sıra felaketten kurtarma, yedekleme, izleme, güvenlik veya akla gelebilecek diğer BT ihtiyaçları için zengin üçüncü taraf ekosistemi için platforma değer veriyor. Hizmet yerel bir VMware platformu sağladığından, bu araçları hiçbir değişiklik yapmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Google Cloud VMware Engine’de, ekosistem araçlarını etkinleştirmek için benzersiz yetenekler geliştirdik. Sistem ayrıcalıklarını yükselterek, şirket içinde yaptığınız gibi üçüncü taraf araçları kurabilir ve yapılandırabilirsiniz. Buluta geçmek zor olmak zorunda değil. VMware platformunuzu Google Cloud’a taşıyarak, şirket içi uygulama ortamınızda beğendiğiniz şeyleri koruyabilir ve yeni nesil donanım ve uygulama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Google Cloud VMware Engine hakkında daha fazla bilgi edinmek için sales@ngc.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.