loader

VMware iş yükleriniz varsa ve uygulamanızı, çevikliği artırmak ve toplam sahip olma maliyetini düşürmek için bulut hizmetlerinden yararlanmak üzere modernize etmek istiyorsanız, Google Cloud VMware Engine tam size göre! Google Cloud üzerinde VMware yazılım yığınını çalıştıran ve yönetilen bir hizmettir.

Bu blog gönderisinde Google Cloud VMware Engine avantajları, özellikleri ve kullanım örneklerini ele alacağız.

Google Cloud VMware Engine’in Avantajları

Operasyonel süreklilik – Google, VMware platformlarına yerel erişim sunar. Hizmet Google tarafından satılır, sunulur ve desteklenir – başka hiçbir şirket dahil değildir. Mimari, mevcut uygulamalarınızın yanı sıra operasyonlar, güvenlik, yedekleme, felaket kurtarma, denetim ve uyum araçları ve süreçleriyle uyumludur.

Yeniden eğitim yok – Ekipleriniz mevcut becerilerini ve bilgilerini kullanabilir.

Altyapı çevikliği – Hizmet, bir Google Cloud hizmeti olarak sunulur ve altyapı, talep üzerine dakikalar içinde ölçeklenir.

Güvenlik – Google Cloud aracılığıyla ortama erişim, yerleşik DDoS koruması ve güvenlik hizmeti sağlar.

Politika uyumluluğu – VMware araçlarını ve güvenlik prosedürlerini, denetim uygulamalarını ve uyumluluk sertifikalarını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Altyapı izleme – VMware yığınınızın ihtiyaçlarını karşılamak için% 99,99’a kadar kullanılabilirlik sağlayan, tamamen yedekli ve özel 100 Gbps ağ iletişimi ile güvenilirlik elde edersiniz. Ayrıca altyapı izleme sayesinde arızalı donanım otomatik olarak değiştirilir.

Hibrit platform – Hizmet, BigQuery, AI Platform, Cloud Storage ve daha fazlası gibi diğer Google Cloud hizmetlerine yüksek hızlı, düşük gecikmeli erişim sağlar.

Düşük maliyetli – Hizmet otomasyon, operasyonel verimlilik ve ölçeklendirme için tasarlandığından, aynı zamanda uygun maliyetlidir!

Google Cloud VMware Engine nasıl çalışır?

Google Cloud VMware Engine, VMware ortamınızı Google Cloud’a taşımayı veya genişletmeyi kolaylaştırır. İşleyiş şekli şöyledir … Şirket içi VMware örneklerinizi, dahil edilen HCX lisanslarını kullanarak, bir bulut VPN veya ara bağlantı aracılığıyla kolayca Google Cloud’a taşıyabilirsiniz. Hizmet, VMware vCenter, sanal makineler, ESXi ana bilgisayarı, depolama üzerindeki ağdan oluşur! Hizmetten Cloud SQL, BigQuery, Memorystore vb. gibi diğer Google Cloud hizmetlerine kolayca bağlanabilirsiniz.

Hizmet kullanıcı arayüzüne, faturalandırmaya, kimlik ve erişim yönetimine tamamı Google Cloud konsolundan erişebilir, ayrıca Zerto ve Veeam gibi diğer üçüncü taraf olağanüstü durum kurtarma ve depolama hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Google Cloud VMware Engine kullanım örnekleri

  • Veri merkezlerini kullanımdan kaldırın veya taşıyın – Buluttaki veri merkezi kapasitesini ölçeklendirin ve donanım yenilemelerini yönetmeyi durdurun. Yine de tanıdık VMware araçlarını ve becerilerini kullanırken buluta geçerek riski ve maliyeti azaltın. Bulutta, uygulamalarınızı kendi hızınıza göre modernleştirmek için Google Cloud hizmetlerini kullanın.
  • Talep üzerine genişletin – Yeni geliştirme ortamları veya dönemsel kapasite artışları gibi beklenmeyen ihtiyaçları karşılamak için kapasiteyi ölçeklendirin ve yalnızca ihtiyacınız olduğu sürece saklayın. Hem şirket içinde hem de bulutta aynı mimariyi ve politikaları kullanarak ön yatırımınızı ve karmaşıklığı azaltın, tedarik hızını artırın.
  • Google Cloud’da olağanüstü durum kurtarma ve sanal masaüstleri – Yüksek bant genişliğine sahip bağlantılar, olaylardan kurtarmak için verileri hızla yüklemenize ve indirmenize olanak tanır.
  • Google Cloud’da sanal masaüstleri – Verilere, uygulamalara ve masaüstlerine uzaktan erişim için Google Cloud’da sanal masaüstleri (VDI) oluşturun. Düşük gecikmeli ağlar, bir masaüstü uygulamasına benzer şekilde size hızlı yanıt süreleri sağlar.
  • Yüksek performanslı uygulamaları ve veritabanlarını güçlendirin – Google Cloud’da, Oracle, Microsoft SQL Server, ara katman sistemleri ve yüksek performanslı noSQL veritabanları gibi en zorlu VMware iş yüklerinizi çalıştırmak için tasarlanmış hiper birleştirilmiş bir mimariye sahipsiniz.
  • DevOps’u VMware ve Google Cloud’da birleştirin – Veri merkezinizi genişletmek veya uygulamalarınızı yeniden tasarlamak zorunda kalmadan tüm iş yüklerinize uygulanabilen Google Cloud hizmetlerini kullanarak VMware yönetimini optimize edin. Google Cloud’daki VMware uygulamaları için kimlikleri, erişim kontrol politikalarını, günlük kaydını ve izlemeyi merkezileştirebilirsiniz.

Sonuç

Bu ilginizi çektiyse, daha fazla ayrıntı için Google Cloud VMware Engine belgelerine ve demoya bakın.

İşte Google Cloud VMware Engine ile ilgili bir video: