loader
Google Meet, COVID-19 salgını nedeniyle günde 2 milyon yeni kullanıcıya kadar büyük bir artış ile çok ilgi gördü. Şuanda şirketlerin video konferans ile işlerini yürütmekten başka seçeneği bulunmuyor.Yüz yüze görüşmeler ve etkinlikler hızlıca video görüşmeler ile yer değiştirmeye başladı. Google, şirketlerin reddedemeyeceği bir teklifle, Google Meet’ı denemeyi daha çekici hale getirdi.
Google Meet ile ilgili daha fazla bilgi için bu makalemizi okumaya devam edin.
 
 
 
 
Google Meet Video Konferans ile aşağıdaki özellikleri kullanabileceksiniz ;
  • Her bir oturumda 250 katılımcı online görüşme yapabilir,
  • Aynı domain altında 100.000 izleyiciye kadar canlı yayın yapabilirsiniz,
  • Toplantılarınızı kayıt ederek Google Drive’da saklayabilir daha sonra izleyebilirsiniz.
  • Meet’teki görüntülü toplantılar şifrelenir ve varsayılan olarak etkin durumda tutulan bir dizi kötüye kullanım karşıtı önlem sayesinde toplantılarınız güvende gerçekleştirebilirsiniz.
Video konferans kullanımındaki bu artışın tanığı olan Google Meet’ın en son etkileyici büyüme istatistiklerinden bazıları ;
  • Google Meet ile dünyada günde 2 milyar dakikalık video görüşmesi yapılıyor.
  • Her gün 2 milyon yeni kullanıcı Google Meet’ı kullanıyor.
  • Google Meet günlük kullanımı Ocak ayından 25 kat daha fazla artış gösterdi. Bu büyümeye rağmen, Google Cloud bu artan talebi herhangi bir sorun veya kesinti olmadan yönetmeye devam ediyor.

Google,30 Eylül 2020’ye kadar özel ve kamu sektörü müşterilerimize gelişmiş kurumsal özelliklere sahip Google Meet’i ücretsiz sunmaktadır. NGC,Google Cloud Premier Partneri olarak, şirketiniz için Google Meet’ın sunduğu güvenli ve güçlü video konferans çözümü ile herkesin işlerine bağlı ve üretken kalmasına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz.

Mevcut G Suite müşterilerimizde, ek gelişmiş kurumsal özelliklerle Google Meet’ı kullanabilir. G Suite Admin yöneticilerii şirketleri için Görüntülü görüşme ile tanışın özelliğini etkinleştirebilir ve ardından canlı akışı ve kaydı açabilir.

 

Google Meet, verilerinizi ve gizliliğinizi korumanıza yardımcı olacak birçok özelliğede sahiptir​​.​ ​​Google,​gizliliğinizi korumak ve Meet’ten en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için denetimin sizde olmasını sağlıy​or.​Verilerinizin denetim-Meet, Google Cloud’un diğer kurumsal hizmetleriyle aynı güçlü gizlilik taahhütlerini ve veri koruma kurallarını temel alır. Müşteri verileri yine müşterilere aittir. Google, müşteri verilerini reklam amaçlı veya üçüncü taraflara satmak için kullanmaz.Müşteri verileri aktarım sırasında şifrelenir. Ayrıca Google Drive’daki aktif olmayan müşteri kayıtları da varsayılan olarak şifrelidir. Meet’te, kullanıcı​yı ​izleme özellikleri veya yazılımı bulunmaz.

 
 
 
Şirketiniz için Google Meet ile tanışmak bu özellikleri kullanmak için aşağıdaki videomuzuda izleyebilir , sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.