loader

Google Meet ile Güvenli ve Uyumlu Toplantı Altyapısı

Tüm dünyada, şirketler ve kullanıcılar bağlantıda kalmalarına ve işlerini yapmalarına yardımcı olmak için G Suite’e güvenmektedir. Google, saldırıları önlemeye ve sizi güvende tutmak için gerekli korumaları sağlamaya yönelik ürünlerigüvenli bir temelde tasarlar, oluşturur ve işletir. 

Google Meet’ın güvenlik denetimleri varsayılan olarak açıktır, bu nedenle çoğu durumda şirketlerin ve kullanıcıların doğru güvenlik korumaların mevcut olduğundan emin olmak için bir şey yapmaları gerekmez. Burada, Google Meet’un sizi korumanıza yardımcı olan temel özelliklerini özetleyeceğiz.

Kötüye kullanımla mücadele için proaktif korumalar

Google Meet, toplantılarınızı güvende tutmak için bir dizi kötüye kullanıma karşı koruma kullanır. 

Google Meet, 10 karakter uzunluğunda ve 25 karakterden oluşan kodları kullanarak zorla toplantı kimlikleri (kötü niyetli bir kişinin bir toplantının kimliğini tahmin etmeye ve toplantıya yetkisiz bir girişimde bulunmaya çalıştığında) programlı olarak zorlaştırır. Harici katılımcılar, takvim davetinde olmadıkları veya alan içi katılımcılar tarafından davet edilmedikleri sürece toplantılara katılamazlar. Aksi takdirde toplantıya katılma talebinde bulunmaları ve talepleri ev sahibi kuruluşun bir üyesi tarafından kabul edilmesi gerekir. 

Yöneticiler ve son kullanıcılar için güvenli dağıtım ve erişim denetimleri

Saldırı düzeyini sınırlamak ve sık sık güvenlik yamaları çıkarma ihtiyacını ortadan kaldırmak için Google Meet tamamen tarayıcınızda çalışır . Bu, Chrome, Firefox, Safari kullanıyorsanız herhangi bir eklenti veya yazılım yüklememizi gerektirmediğimiz veya istemediğimiz anlamına gelir. Mobil cihazlarda Google Meet uygulamasını yüklemenizi öneririz. 

Meet hizmetlerini yalnızca yetkili kullanıcıların yönetmesine ve bunlara erişmesine yardımcı olmak için güvenli ve kullanışlı hesaplar için birden çok 2 Adımlı Doğrulama seçeneğini destekliyor.Bunlar, donanım ve telefon tabanlı güvenlik anahtarlarını ve Google istemini içerir . Ayrıca, Google Meet kullanıcıları hesaplarını kimlik avı ve hesap çalınmasına karşı mevcut en güçlü korumamızı sağlayan ve özellikle en yüksek riskli hesaplar için tasarlanmış olan Gelişmiş Koruma Programımıza (APP) kaydedebilirler . 

Güvenli, uyumlu ve güvenilir toplantı altyapısı 

Google Meet’ta, tüm veriler varsayılan olarak istemci ile Google için video toplantıları arasında bir web tarayıcısında, Android ve iOS uygulamalarında ve Google toplantı odası donanımına sahip toplantı odalarında şifrelenir . Datagram Aktarım Katmanı Güvenliği ( DTLS ) ve Güvenli Gerçek Zamanlı Aktarım Protokolü (SRTP) için IETF güvenlik standartlarını sunar.. Her kişi ve her toplantı için Meet, yalnızca toplantı olduğu sürece devam eden, hiçbir zaman diske depolanmayan ve toplantı kurulumu sırasında şifrelenmiş ve güvenli bir RPC’ye (uzaktan yordam çağrısı) iletilen benzersiz bir şifreleme anahtarı oluşturur.

Güvenlik, Google’daki tüm operasyonların ayrılmaz bir parçasıdır. Tüm Google Cloud ve G Suite müşterileri aşağıdaki özelliklerden yararlanır: 

  • Tasarımla güvenli altyapı : Google Meet, Google Cloud’un, bilgilerinizi korumak ve gizliliğinizi korumak için Google’ın kullandığı yerleşik korumaları ve küresel özel ağı kullanan Google Cloud’un derinlemesine savunma yaklaşımından yararlanır.
  • Uyumluluk sertifikaları : Google Meet dahil Google Cloud ürünlerimiz, SOC , ISO / IEC 27001/17/18 , HITRUST ve FedRAMP gibi standartlara göre doğrulama da dahil olmak üzere güvenlik, gizlilik ve uyumluluk kontrollerinin düzenli olarak bağımsız bir şekilde doğrulanmasına tabi tutulur. GDPR ve HIPAA gibi düzenlemelerinyanı sıraeğitim için COPPA ve FERPA ile ilgiliuyumluluk gereksinimlerinizi destekler.
  • Olay yönetimi : Veri ve güvenlik olaylarını yönetmek için müşteri verilerini etkileyen olası olayların eylemlerini, artışlarını, azaltmalarını, çözümlerini ve bildirimlerini belirleyen titiz bir süreç vardır.
  • Güvenilirlik : Google’ın ağı, yoğun talebi karşılamak ve gelecekteki büyümeyi karşılamak için tasarlanmıştır. Ağımız, Google Meet’da gördüğümüz artan etkinliği karşılamak için esnek ve tasarlanmıştır.
  • Şeffaflık : Google Cloud’da müşteri verilerineilişkin taahhütler konusunda nettir: Müşteri verilerini talimatlarınıza göre işlenir; müşteri verilerini asla reklam amacıyla kullanılmaz; Google veri merkezlerimizin yüksek oranda erişilebilir, esnek ve güvenli olduğu yerleri yayınlarız.  

COVID-19 ve sonrasında, Google araçlarını daha yardımcı ve güvenli hale getirmek için yeni özelliklerle yenilikleri sizlere iletmeye devam edeceğiz.Sorularınız ve destek talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.