Bulut mimarisinin faydaları

Uygun maliyetli

Sunucular için ön maliyetlere yatırım yapmak yerine bir bulut hizmet sağlayıcısının altyapısını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dinamik provizyon, yalnızca kullandığınız sunucu kaynakları için ödeme yaparak harcamaları daha da optimize etmenize olanak tanır.

Pazara daha hızlı ulaşma süresi

Artık sunucu altyapısını tedarik etmek, kurmak ve yapılandırmak için beklemenize gerek yok. Bulut mimarileri hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanıza olanak tanır, böylece yeni ürünler geliştirmeye ve sunmaya odaklanmaya daha fazla zaman harcarsınız.

Ölçeklenebilirlik

Bulut mimarileri, altyapı gereksinimlerinize göre sunucu kaynaklarını yukarı (veya aşağı) ölçeklendirmeniz için size daha fazla esneklik sağlar. İster büyümeden ister trafikteki sezonluk ani artışlardan kaynaklanan daha yüksek talebi karşılamak için kolayca ölçeklendirebilirsiniz.

Yüksek kullanılabilirlik

Bulut mimarilerinde çalıştırılan ve yönetilen uygulamalar, değişken yüklerden bağımsız olarak sürekli kullanılabilirlik sağlayan yüksek performanslı sunucu kaynaklarından yararlanır.

Güçlü güvenlik

Bulut hizmeti sağlayıcıları, verilerinizin, sistemlerinizin ve iş yüklerinizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için güvenlik mekanizmalarını uzman profesyoneller ve en son teknolojilerle sürekli olarak yükseltir ve geliştirir.